Canlı Casino

Pokerde Floş

Poker Çeşitleri

Poker oyununda bir çok çeşit bulunmaktadır. Tabi ki en çok bilineni Texas Hold’em olsa bile diğer çeşitleri de bir hayli oyuncuya sahiptir. Poker çeşitlerine göre oyun amaçlarında farklılık göstermektir. Superbetin sitemizden poker ve rulet oynayabilirsiniz.

Texas Hold’em: En bilinen ve en çok oynanan poker oyunudur. Online olarakta çok tercih edilen Texas Hold’em genelde turnuvalar için en çok tercih edilen türdür. Pokerde floş ile en yüksek elleri oluşturup kazanabilirsiniz.

Türk Pokeri & 5- Card Draw: En az strateji gerektiren ve en kolay öğrenilen poker çeşididir.

Omaha High: En yaygın poker çeşitlerindendir ve Texas Hold’em ile aralarında çok fazla benzerlik vardır.

Omaha Hi/Lo: Bu poker türünde oyuncular ellerindeki kartlarla  ve topluluk kartları ile yüksek ve düşük olarak iki el oluşturmak zorundadırlar. Omaha High ile benzer yönleri fazladır.

7 Card Stud: Profesyonel oyuncuların tercihi olan bu poker türünde kartlar açık oynanır yani oyuncular birbirlerinin kartlarını görebilir.

Razz: Poker oyunları içinde en geleneksel olan oyundur. Buradaki amaç diğer çeşitlerde olduğu gibi yüksek el oluşturmak değildir. Tam aksine oyunu kazanabilmek için en düşük el oluşturulmaya çalışılır.

7-2 Triple Draw: Öğrenmesi kolay olan bu poker türünde amaç yine en düşük ele sahip olmaktır. Kolay öğrenilen bu poker türünde fazla stratejiye de gerek yoktur. Amaç pokerde floş ellerini düşük olarak sıralamaktır.

Pokerde Kurallar

Pokerde floş yapıp türlerine göre en yükseklerini elde etmek en temel amaç olsa da her oyunda olduğu gibi pokerde de görgü kuralları vardır. Bu kurallara uyum önemlidir, bu sayede oyun döner. Her oyuncu sıranın kendisine gelmesini beklemelidir, sıra kendisine geldiğinde potu yükseltebilir veya kartını atabilir.  El devam ederken kartlarla ilgili konuşulmaması oyunun devamlılığı için önemlidir. Pokerde floş yapın ya da yapmayın her halükarda elinizdeki kartları oyunculara göstermemelisiniz. Çipler yani paralar dağınık değil düzgün bir şekilde oyun masasına eklenmelidir. Poker masasında sadece siz yoksunu, diğer oyunculara ve görevini yapan krupiyere nazik davranmalı kaba davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız.

Floş

Pokerde floş iki çeşittir. Ellerin özelliklerine göre Floş Royal ve Sıralı Floş olarak ayrılırlar. Aralarında benzerlik olduğu gibi önemli farklılıklar da vardır. Floş royal pokerdeki en yüksek kart olarak geçer. Bu eli elde edebilmeniz için kartların ardışık ve aynı seriden olması gerekir. Örenk olarak; Kupa 10, Kupa J, Kupa Q, Kupa K, Kupa A sıralanış şekli itaberi ile Floş Royeldir. Sıralı floş yine sıralı rakamlardan oluşur ama bu sefer seri As ile başlaması gerekmez ve aynı seriden olmaları gerekir. Ardışık bir dizim ve aynı seri sayesinde As olmadan sıralı floş elini yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest